NAUJAS EUROPOS SĄJUNGOS PADANGŲ ŽENKLINIMAS

ES padangų etiketė yra svarbios informacijos apie saugos ir aplinkos apsaugos.
ES foto 1
ES padangų etiketė yra svarbios informacijos apie saugos ir aplinkos apsaugos. Labai panašus lipdukai, kurie parodo efektyvumo klasė yra ir ant virtuvės įrangos. Etiketės leidžia padangų pirkėjui apsispręsti perkant naujas padangas, nes lipdukai parodo tokia informaciją kaip: degalų sąnaudų ekonomija, sukibimas su šlapia danga ir triukšmo lygis.DEGALŲ SĄNAUDŲ EKONOMIJA
ES foto 2
Ar žinote, kad teisingas padangų pasirinkimas gali sumažinti degalų sąnaudas 20 %? Pasirinkant ekonomiškas padangas leis jums nuvažiuot daugiau kilometru ir sumažinti išmetamųjų dujų kiekį CO2 į aplinką.


KAIP SUPRASTI DEGALŲ SĄNAUDŲ EKONOMIJOS RODIKLIUS?

ES foto 3Kuro sąnaudų ekonomiškumas svyruoja nuo "A" iki "G" spalvų skale. "A" (žalia) - didžiausias degalų efektyvumo G (raudona) – minimalus ekonomiškumas.
„D" – nenaudojamas lengvųjų automobilių padangoms efektyvumui nustatyti.
Ką šis reitingas reiškia?
Skirtumą tarp rodiklių "A" ir "G", yra tai, kad degalų suvartojimas sumažėja iki 7,5 %. Jei išreikšti tai absoliučiais rodikliais, tai padangų naudojimas su "A" o ne "G" leis sutaupyti daugiau kaip 6 litus tūkstančiui kilometrų. Ir nepamirškite sumažėjusį taršos poveikį aplinkai!

KAS DAR GALĖTU VEIKTI KURO EKONOMIJA?

ES foto 4Svarbiausias kuro ekonomija veikiantis tai padangų slėgio lygis, kuris dažnai turi būti tikrinamas. Žemo slėgio padangos padidina pasipriešinimą riedėjimui ir įtakoją sukibimą šlapia danga. Transporto priemonės masė ir vairavimo stilius taip pat turi įtakos degalų sąnaudoms.


SUKIBIMAS SU ŠLAPIA KELIO DANGA

ES foto 5Sukibimas su šlapia kelio danga yra labai svarbus veiksnys pasirenkant naujas padangas. Padangos, turinčios gerą sukibimą ant šlapios kelios dangos leis greičiau sustabdyti automobilį panaudojant staigų stabdymą.ES foto 6


Kas tai, sukibimas su šlapia kelio danga?
Tai galimybė išlaikyti padangos ir šlapios kelio dangos sąlyčio plotą. ES klasifikuoja tik vienas aspektas, tai stabdymo efektyvumas stabdant automobilį šlapiame kelyje.


Kaip matuojamas stabdymas ant šlapios kelio dangos?

  • „A" – aukščiausias rodiklis.
  • „F" – žemiausias rodiklis.

Rodikliai „D" ir „G" vertinant padangas lengviesiems automobiliams nėra naudojamas.

Ką gi reiškia stabdymo ant šlapios kelio dangos reitingo rodikliai?ES foto 7

wet-braking tcm2222-115115Stabdant automobilį šlapiame kelyje, trumpesnis stabdymo kelias labai svarbus. Automobilio stabdymo kelias naudojant padangas su „A" rodikliu" bus 18 metrų trumpesnis negu naudojant padangas su „F rodikliu".
Pateikti duomenys yra pavyzdinės ir tik informaciniais tikslais. Rodikliai gali keistis, priklausomai nuo padangų išmatavimų.

ES foto 8IŠORINIS TRIUKŠMAS

Triukšmas sklindantis nuo važiuojančio automobilio yra susijęs su padangomis. Naudojant padangas su mažesniu triukšmo lygiu, sumažinsite poveikį aplinkai.
Kokius rodiklius apima ES padangų triukšmo klasifikacija?
ES klasifikacija, įvertina triukšmo lygi matuoja decibelais.

Ką nurodo ES triukšmo įvertinimas?
Šis įvertinimas nurodo padangų keliamą išorinį triukšmą decibelais.

Triukšmo klasė
ES foto 9Daugelis žmonių nežino, ką reiškia nurodytos decibelų reikšmės (t. y. ar pateikta vertė nurodo, kad keliamas didelis triukšmas), todėl taip pat nurodoma ir triukšmo klasė. Padangos skirstomos į kategorijas, remiantis būsimais ES teisės aktuose numatytais padangų keliamo triukšmo apribojimais.ES foto 10
1 juoda banga: tyli (triukšmo lygis yra bent 3 dB mažesnis už būsimą ES teisės aktuose nustatytą ribą)
2 juodos bangos: vidutinė (triukšmo lygis atitinka būsimą ES teisės aktuose nustatytą ribą arba yra iki 3 dB mažesnis)
3 juodos bangos: triukšminga (triukšmo lygis viršija būsimą ES teisės aktuose nustatytą triukšmo ribą)

Ką gi reiškia šie įvertinimai?
Sklindančio garso decibelų lygis matuojamas naudojant logaritminę skalę. Tai reiškia, kad vos kelių decibelų skirtumas lemia gerokai didesnį triukšmo lygį. Iš esmės 3 dB skirtumas reiškia, kad padangos kelia dvigubai didesnį triukšmą.
Pagalvokite apie tūkstančius automobilių mūsų keliuose ir įsivaizduokite, kiek tylesni būtų mūsų miestai ir miesteliai, jei visi naudotume padangas, keliančias mažiau triukšmo.